Koniec złej passy - Orzeł pokonał Lwa.

Skład: Nadolny - Telus, Bożek, Kowalczyk, Jankowski - Konieczny (89" Koterwa), Olejnik I., Urbanowski, Wydmuch (70" Kierzek) - Olejnik B. (80" Łodziewski), Kaczmarek H.

Bramka: dla Orła: Urbanowski (43")

Żółte kartki dla Orła: Telus, Kowalczyk

Po serii siedmiu porażek wreszcie pierwsze zwycięstwo ligowe w tym sezonie odnieśli seniorzy Orła Lipno. W ubiegłą sobotę pokonali na własnym boisku Lwa Pogorzela 1:0 po bramce Krzysztofa Urbanowskiego w 43 minucie. Dzięki zdobytym trzem punktom nasz zespół przesunął się w tabeli na 12. lokatę wyprzedzając tym samym Pelikana Dębno Polskie. W tej chwili Orzeł ma taki sam dorobek, jak rywal zza miedzy - Korona Wilkowice i traci punkt do drużyny z Pogorzeli. Pozostałe ekipy niestety mają już kilkupunktową przewagę nad ostatnią czwórką i wydaje się, że choć do końca sezonu daleko to losy utrzymania w lidze rozstrzygną się właśnie między tymi zespołami.

Sobotnie spotkanie było bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie odpuszczała, przez co momentami byliśmy świadkami bardzo ostrej gry. Orzeł zdołał wyjść na prowadzenie na dwie minuty przed przerwą. Bartosz Olejnik zacentrował w pole karne, a tam z niełatwej pozycji głową uderzył Krzysztof Urbanowski zdobywając swoją pierwszą bramkę w sezonie. Po zmianie stron to Orzeł był stroną bardziej dominującą, lecz nasi zawodnicy nie potrafili wykorzystać ani jednej z wypracowanych okazji bramkowych. W końcówce mecz znakomitą interwencją popisał się Arkadiusz Nadolny, który obronił strzał głową napastnika Lwa. Sytuacja ta mogła dać gościom wyrównanie.

Po ciężkim boju gracze z Lipna utrzymali jednak skromne prowadzenie i mogli się cieszyć z pierwszego kompletu punktów w tym sezonie. Przed Orłem niezwykle trudny wyjazd do Chwałkowa w najbliższą niedzielę. Podbudowany zwycięstwem pojedzie tam powalczyć o dobry rezultat. Wiadomo bowiem, że każdy punkt będzie niezwykle cenny w walce o utrzymanie w A klasie.