Orzeł Lipno - Błękitni Kąkolewo 2:2 (1:2)

• autor: radol21, 2009-09-05 20:20

Remis na otwarcie sezonu ligowego

- relacja + video

Orzeł Lipno - Błękitni Kąkolewo 2:2 (1:2)

Bramki dla Orła: Podgórski (5'-k), Telus (65')

Żółte kartki dla Orła: Podgórski (faul), D.Filuś (dyskusja), W.Kierzek (faul)

Skład Orła: Kowalczyk Michał - Raburski, Nadolny, Łodziewski (60' Klecha Sz.), Kasztelan P. - Telus, Urbanowski, Filuś D. (75' Filuś P.) - Podgórski, Kierzek W.

5 września rozgrywki ligowe zainaugurowali seniorzy Orła Lipno. Pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu byli Błękitni Kąkolewo. Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, gdyż obie drużyny rozegrały przed sezonem bardzo wyrównany mecz sparingowy. Z różnych przyczyn zabrakło w tym spotkaniu trzech podstawowych zawodników Orła - Marcina Bojaczuka, Mikołaja Kowalczyka i Grzegorza Olejnika.

Początek meczu ułożył się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w pierwszych minutach spotkania po faulu w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla Orła. Do wykonywania jedenastki podszedł grający trener Dariusz Podgórski. Jego uderzenie w prawy róg bramki wyczuł golkiper Błękitnych, jednak ostatecznie piłka przekroczyła linię bramkową. Kolejne minuty to okres przewagi gości. Jeden z kontrataków mógł zakończyć się bramką, gdyby nie faul strzelca pierwszego gola. Za to zagranie Dariusz Podgórski otrzymał żółtą kartkę. Śliska murawa oraz silny wiatr bardzo utrudniały grę zawodnikom obu drużyn. W nieco lepszej sytuacji byli w pierwszej połowie piłkarze z Kąkolewa, którzy w 20 minucie wykorzystali kierunek wiatru i po strzale z rzutu wolnego z około 30 metrów pokonali Michała Kowalczyka. Bramka ta wyraźnie podłamała drużynę Orła. Nasi zawodnicy mieli duży problem z wyjściem z własnej połowy. Groźne ataki gości doprowadziły w 30 minucie do kolejnego gola. Piłka po zamieszaniu w środku pola najpierw minęła Arkadiusza Nadolnego, a potem Damiana Łodziewskiego. Zawodnik Błękitnych wyszedł na doskonałą pozycję i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Kilka chwil później wydawało się, że jest po meczu. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska futbolówkę do siatki Orła wpakował napastnik z Kąkolewa, jednak na całe szczęście dla nas sędzia dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2.

Po zmianie stron wydawało się, że Orzeł ruszy na przeciwnika całymi siłami. Jednak druga połowa zaczęła się od groźnych dośrodkowań drużyny gości. Pewnie na linii 16 metrów interweniowali jednak obrońcy z Lipna. W 50 minucie za dyskusję z sędzią żółtą kartką ukarany został Damian Filuś. Po kilku minutach wyrównanej gry Orzeł doprowadził do remisu. W 65 minucie aut na wysokości pola karnego wykonywał Piotr Raburski, który posłał piłkę w kierunku Radosława Telusa, a ten strzałem głową w długi róg pokonał bramkarza gości. Podbudowani golem gospodarze zaczęli stwarzać coraz groźniejsze sytuacje. W 75 minucie doskonałą okazję miał strzelec drugiego gola - Telus, jednak strzał "szczupakiem" obronił golkiper Błękitnych. Kilka chwil później po bardzo dobrym zgraniu piłki przez Piotra Filusia w znakomitej sytuacji minimalnie przestrzelił Piotr Raburski. Swoją szansę miał także Marcin Klecha, jednak po jego strzale piłka poszybowała nad poprzeczką. Goście z Kąkolewa także próbowali ataków. Kilka razy Michał Kowalczyk musiał interweniować albo na linii 16 metrów, albo w polu 5 metrów. Obrona Orła nie popełniała jednak poważniejszych błędów, dzięki czemu udało się do końca meczu nie stracić więcej bramek. W końcówce spotkania żółtą kartkę za faul otrzymał Wojciech Kierzek.

Mecz zakończył się remisem 2:2. Spotkanie było wyrównane z lekkim wskazaniem na gości w pierwszej połowie. Wynik ten więc można uznać za sprawiedliwy. Pierwszy punkt w nowym sezonie zdobyli zawodnicy Orła Lipno. Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach poradzą sobie jeszcze lepiej. Najbliższe spotkanie rozegrają 13 września z Turem Turew.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów meczu prezentowanych poniżej.