W końcu zwycięstwo - relacja

Orzeł Lipno - Grom Czeluścin 1:0 (0:0)

Bramka dla Orła: Podgórski (60'-k)

Skład Orła: Nadolny - Telus, Olejnik, Kowalczyk Michał, Kasztelan P. - Kowalczyk Mikołaj, Urbanowski, Bojaczuk, Filuś D. (60' Klecha M.) - Podgórski, Kierzek W. (80' Kasztelan M.)

20 września odbyła się 4 kolejka spotkań B-klasy. Orzeł Lipno podejmował na własnym boisku Grom Czeluścin. Goście przyjechali na to spotkanie podbudowani dwoma z rzędu zwycięstwami, natomiast nasi zawodnicy wciąż oczekiwali pierwszego kompletu punktów w tym sezonie.

Początek spotkania należał wyraźnie do gospodarzy. Bardzo często piłka znajdowała się w okolicach pola karnego Gromu. Zawodziła jednak skuteczność. Strzały pomocników i napastników Orła bronił pewnie bramkarz z Czeluścina. Goście natomiast próbowali przeprowadzać kontrataki rozpoczynające się od dalekiego wykopu golkipera. Kilka razy stworzyli w ten sposób zagrożenie pod bramką Arkadiusza Nadolnego, jednak ten był bardzo dobrze dysponowany i ani razu nie dał się zaskoczyć. Pierwsza połowa, mimo przewagi zespołu z Lipna, zakończyła się bezbramkowym remisem.

W pierwszych minutach drugiej połowy obraz spotkania nie uległ znacznej zmianie. Gra toczyła się głównie na połowie gości. W 60 minucie w polu karnym faulowany był Krzysztof Urbanowski. Sędzia główny wskazał na 11 metr i ukarał zawodnika Gromu żółtą kartką. Jak się okazało było to już drugie takie napomnienie dla tego gracza, przez co zmuszony był opuścić boisko. Rzut karny pewnie wykorzystał Dariusz Podgórski, zdobywając w ten sposób trzeciego gola w tym sezonie. Grający w osłabieniu goście byli zmuszeni do odrabiania jednobramkowej straty. Atakowali większą ilością zawodników, lecz obrońcy Orła nie pozwalali im zbyt często dochodzić do wysokości pola karnego. W 65 minucie kolejny raz piłka wylądowała w siatce Gromu. Strzał zza pola karnego oddał Marcin Bojaczuk, ale zdaniem sędziego znajdujący się w tym momencie na pozycji spalonej Dariusz Podgórski absorbował uwagę bramkarza i trafienie to nie zostało zaliczone. Dziesięć minut później za sprawą efektownego strzału z woleja do najwyższego trudu bramkarza zmusił Wojciech Kierzek. Kolejna, wręcz idealna okazja dla Orła miała miejsce w 81 minucie. Po podaniu Dariusza Podgórskiego na pustą bramkę nie trafił wprowadzony chwilę wcześniej Mariusz Kasztelan. Gospodarze, mimo wielu okazji nie potrafili przypieczętować swojego prowadzenia strzeleniem kolejnej bramki. W 89 minucie po czerwonej kartce z boiska usunięty został drugi gracz z Czeluścina. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem zespołu z Lipna - 1:0.

Tym samym doczekaliśmy się pierwszych trzech punktów zdobytych w tym sezonie przez naszą drużynę. Z pewnością rozmiary zwycięstwa mogły i powinny być wyższe, jednak cieszyć należy się z przełamania złej passy. Był to bowiem pierwszy wygrany mecz Orła od... 18 kwietnia, kiedy to nasi zawodnicy pokonali w Lipnie 4:1 Kormorana Święciechowa.