Iskra Długie Stare - Orzeł Lipno 0:2 (0:2)

• autor: radol21, 2009-11-15 16:09

Wygrana na koniec jesieni - relacja

+ video

Iskra Długie Stare - Orzeł Lipno 0:2 (0:2)

(wynik zweryfikowany na 0:3)

Bramki dla Orła: Kowalczyk Mikołaj (43'), Filuś D. (45')

Skład Orła: Nadolny - Telus, Niedbała, Olejnik, Raburski (65' Kasztelan P.) - Kowalczyk Mikołaj (85' Kierzek G.), Urbanowski, Kowalczyk Michał, Kierzek W. (88' Klecha M.) - Podgórski, Filuś D. (70' Łodziewski)

Mimo, że ostatnia kolejka rundy jesiennej odbyła się 11 listopada, nasi zawodnicy dopiero cztery dni później rozegrali swoje ostatnie spotkanie ligowe w tym roku. W niedzielę odbył się bowiem zaległy mecz 1. kolejki B-klasy pomiędzy Iskrą Długie Stare a Orłem Lipno. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Gospodarze zdecydowanie wygrali swoje dwa ostatnie spotkania, natomiast goście chcąc dogonić ścisłą czołówkę tabeli nie mogli pozwolić sobie na stratę punktów.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, lecz z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Obydwa zespoły oddały w trzech kwadransach bardzo dużo strzałów. Wiele z nich było niecelnych, a te które trafiały w światło bramki skutecznie wyłapywali bramkarze. Najgroźniejszą sytuację do strzelenia bramki nasi zawodnicy stworzyli około 25 minuty spotkania. Wówczas to uderzenia między innymi Mikołaja Kowalczyka i Wojciecha Kierzka znakomicie obronił golkiper Iskry. Decydujące o losach spotkania okazały się końcowe minuty pierwszej części gry. Najpierw po podaniu Dariusza Podgórskiego płaskim strzałem w długi róg bramkę dla Orła zdobył Mikołaj Kowalczyk. Kilka chwil później kolejną astystę zaliczył grający trener gości, który podał do Damiana Filusia, a ten stanął oko w oko z bramkarzem i nie zmarnował tej szansy. Do przerwy było 0:2.

Drugie 45 minut nie przyniosło zmiany rezultatu, choć kilka razy zakotłowało się pod obiema bramkami. Było jednak widać, że gospodarze po dwóch ciosach w końcówce pierwszej połowy opadli nieco z sił, natomiast Orzeł w obliczu korzystnego rezultatu nie forsował tempa gry. Warto zaznaczyć, że około 80 minuty zawodnik Iskry w konsekwencji drugiej żółtej kartki musiał opuścić plac gry. Mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem Orła.

Nasz zespół zakończył rundę jesienną znakomitą serią sześciu wygranych spotkań i dzięki temu awansował na pozycję v-ce lidera rozgrywek. Na szersze podsumowanie pierwszej części sezonu przyjdzie jeszcze czas. Cieszy natomiast fakt, że nawet w obliczu prawdopodobnego walkowera w meczu z Promieniem Sarbinowo, Orzeł Lipno jest w ścisłej czołówce tabeli, co stanowi dobrą pozycję wyjściową na wiosnę. Tymczasem czeka nas kilkumiesięczny rozbrat z ligowymi emocjami. Już teraz z niecierpliwością czekamy na rundę wiosenną, która miejmy nadzieję będzie dla Orła równie udana jak jesienna.

autor: ~Miko 2009-11-16 12:32:34

avatar To była dobra runda! spadek nas nie załamał a nawet wzmocnił. tak jak napisano w relacji, bardziej szczegółowa analiza tej części sezonu pojawi się pewnie wkrótce. Już teraz nasuwają się jednak ciekawe wnioski. Cieszy długa seria zwycięstw. Była w pewnym momencie seria meczów bez straty gola. Teraz był kolejny mecz bez kartek. I to chyba trzeci mecz z rzędu na wyjeździe bez straty bramki. Na wiosnę trzeba by podtrzymać dobrą passę:)

autor: pazanka 2009-11-16 13:33:06

Profil pazanka w Futbolowo

GRATULACJE! cieszę się, że wkońcu jest koniec, a na dodatek tak dobrze zapowiadający się wiosenny początek;) pozdrawiam

autor: ~gość 2009-11-16 14:21:32

avatar Podoba mi się obiektywizm w artykule z meczu było to wyrównane spotkanie brawo dla Orła za zwycięstwo Kibic Iskry pozdrawiam

autor: ~robsonrky 2009-11-16 19:25:05

avatar Wielkie gratulacje dla całej wspaniałej drużyny ORŁA za rundę jesienną. Jesteście wspaniali. Nie wyrózniam zawodników ze składu podstawowego czy rezerwowego. Wszyscy jesteście najlepsi i na jednym poziomie (grać może  tylko11-tu). Dziękuję Wam za zaangażowanie i włożenie całego serca w drużynę odkładając po części życie rodzinne. Dziękuję także kibicom, którzy są z nami na dobre i na złe wspierając nas na każdym meczu. Jeszcze raz gratuluję. ORZEŁ do boju!!!