Promień Sarbinowo - Orzeł Lipno 1:5 (1:2)

• autor: radol21, 2010-05-01 18:14

Wysoka wygrana w Sarbinowie

- relacja

Bramki dla Orła: Urbanowski (9'), Andrzejewski (dwie - 23', 88'), Olejnik (62'), Podgórski (67')

Skład Orła: Handke - Telus, Olejnik, Łodziewski, Niedbała - Kasztelan P., Urbanowski, Kasztelan M., Kierzek W. - Podgórski, Andrzejewski

Żółta kartka dla Orła: Urbanowski

Mocno osłabiony kadrowo Orzeł udał się 1 maja do Sarbinowa, by w ramach XVII kolejki spotkań rozegrać mecz z miejscowym Promieniem. Jesienią w Lipnie padł wynik 7:0 dla gospodarzy, jednak jak dobrze pamiętamy - zdobyte 3 punkty zostały decyzją OZPN-u odebrane naszej drużynie.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków zawodników Orła. Przewagę udało się udokumentować już w 9 minucie meczu. Podanie ze środka pola od Radosława Andrzejewskiego otrzymał Dariusz Podgórski. Będąc sam na sam z bramkarzem zauważył biegnącego obok Krzysztofa Urbanowskiego, który z łatwością skierował piłkę do pustej bramki. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo. Już w 15 minucie nastąpiło wyrównanie. Nieporozumienie w szeregach obronnych naszej drużyny wykorzystał napastnik gospodarzy i pewnym strzałem w długi róg pokonał bezradnego Łukasza Handke. Stracony gol nie podciął jednak skrzydeł gościom z Lipna. W 23 minucie ponownie wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony Radosława Telusa wykorzystał Radosław Andrzejewski i było 2:1 dla Orła. Od tej pory spotkanie się wyrównało. W pierwszej połowie bramki już jednak nie padły. Warto zaznaczyć dobrą postawę bramkarza Orła, który kilka razy ratował nasz zespół przed utratą gola.

Na drugą część spotkania Orzeł wyszedł z nastawieniem szybkiego zdobycia bramki, która z pewnością uspokoiłaby grę. Ta sztuka udała się dokładnie 17 minut po wznowieniu gry. Znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Grzegorz Olejnik. Mimo znacznej odległości od bramki zdołał znakomicie przymierzyć i nie dał szans na interwencję bramkarzowi Promienia. Pięć minut później piękny rajd Dariusza Podgórskiego zakończył się kolejnym golem dla Orła. Od tego momentu goście kontrolowali przebieg meczu. W 77 minucie po faulu w polu karnym na Krzysztofie Urbanowskim sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł bramkarz Łukasz Handke. Niestety jego silny strzał minimalnie minął poprzeczkę bramki Sarbinowa i nadal było 4:1. Usprawiedliwieniem dla nieszczęśliwego strzelca mogła być jednak nierówność w polu karnym, która znacznie utrudniła mu oddanie celnego strzału. W 88 minucie wynik spotkania na 5:1 ustalił Radosław Andrzejewski, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Drugą asystę zanotował natomiast Dariusz Podgórski.

Mimo wielu obaw związanych z problemami kadrowymi w tym meczu, Orzeł odniósł przekonujące zwycięstwo wyjazdowe. Dobrze ze swojej roli wywiązali się gracze, którzy nie zawsze dostają szansę na rozegranie pełnych 90 minut w lidze. Słowa uznania należą się jednak wszystkim zawodnikom, którzy zagrali dzisiaj przeciwko Promieniowi. Przy okazji "pozdrawiamy" majówkowiczów i polecamy brać przykład z jedenastki, która dzisiaj wywalczyła cenne 3 punkty do ligowej tabeli, bo tylko takim zaangażowaniem w losy drużyny jesteśmy w stanie osiągnąć cel na ten sezon - awans do A klasy.