- relacja

Skład Orła: Nadolny - Telus, Olejnik G., Podgórski, Kierzek W. - Kasztelan M., Urbanowski, Olejnik I., Filuś D. - Gluma, Wydmuch (89' Jankowski)

Bramki dla Orła: Wydmuch (17'), Gluma (trzy - 55', 57', 90+1')

Żółte kartki dla Orła: Olejnik I. (faul), Kierzek W. (faul)

Pierwsze tej wiosny, a dopiero drugie zwycięstwo wyjazdowe w tym sezonie odnieśli zawodnicy Orła Lipno. Na boisku w Spławiu pokonali miejscowy Mas-Rol 4:2 i tym samym zrewanżowali się za pechową porażkę w rundzie jesiennej.

Mecz odbywał się przy silnie wiejącym wietrze, który bardzo utrudniał grę obu zespołom. W pierwszej połowie w teoretycznie uprzywilejowanej sytuacji byli gracze z Lipna, którym lekko sprzyjał kierunek wiatru. Gra była jednak wyrównana. Już w pierwszych minutach Mas-Rol mógł objąć prowadzenie, lecz najwyższej klasy interwencją popisał się Arkadiusz Nadolny. Kolejny raz nasz golkiper uratował Orła w 16 minucie skutecznie skracając kąt do strzału zawodnikowi ze Spławia. Dwie niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach już w 17 minucie, gdy kontratak przeprowadził nasz zespół. Piłka trafiła do Łukasza Wydmucha, który strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Mas-Rolu. Gospodarze mieli w pierwszej połowie dobrą okazję do wyrównania w 42 minucie. Ponownie jednak na posterunku bramki Orła stanął Arkadiusz Nadolny.

W drugiej połowie zdecydowaną przewagę mieli gospodarze. Znakomicie jednak z kontry grali zawodnicy Orła, a w szczególności napastnik - Marcin Gluma, którego śmiało można nazwać bohaterem meczu. Ze względu na silny wiatr gra toczyła się głównie na połowie gości z Lipna. Obrońcom udawało się jednak przerywać akcję Mas-Rolu. W 55 minucie po przechwycie piłki znakomitą piłkę do Marcina Glumy zagrał Damian Filuś. Napastnik Orła minął na szybkości stopera gospodarzy i ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Dwie minuty później bliźniaczą sytuację zapoczątkował długim podaniem Grzegorz Olejnik. Ponownie bez najmniejszych problemów bramkę zdobył Marcin Gluma, podwyższając tym samym na 3:0 dla Orła. Wydawało się, że jest po meczu. W 78 minucie dobry strzał Grzegorza Olejnik z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Goście po tej sytuacji przeprowadzili szybką akcję, którą dość szczęśliwie zakończyli strzeleniem bramki. W 84 minucie potężne uderzenie z rzutu wolnego zawodnika gospodarzy także znalazło drogę do bramki. Bez szans w tej sytuacji był nasz bramkarz - Arkadiusz Nadolny. Kontaktowy gol sprawił, że gracze Mas-Rolu uwierzyli, że mogą uratować choćby remis w tym meczu. Na całe szczęście konsekwentna gra w defensywie Orła oraz kolejny zabójczy kontratak zakończony skompletowaniem hat-tricka przez Marcina Glumę rozwiał wszelkie wątpliwości. Orzeł bramką na 4:2 przypieczętował wygraną w Spławiu.

Spotkanie to, choć toczyło się w dość ekstremalnych warunkach pogodowych, było ciekawym widowiskiem zwłaszcza w drugiej połowie. Znakomity pokaz gry z kontry w wykonaniu Orła pozwolił jednak na wywiezienie trzech punktów ze Spławia i awans na 6 miejsce w tabeli A-klasy. Za tydzień nasz zespół czeka bardzo ciężkie zadanie, bowiem do Lipna przyjeżdża UKS Kania Gostyń. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.